Újra önkéntes kortárs segítőket motiválunk, szolidáris közösséget építünk
A Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ 2021. szeptemberétől új lendülettel ismét felépíti a Nyíregyházi Egyetem kortárs segítői hálózatát. Mindez az ép és speciális szükségletű hallgatóink számára egyaránt jelent hatékony támogatást az egyetemi polgári lét során a bio-pszicho-szociális és spirituális szemlélet jegyében.
Büszkék vagyunk nyitott, kezdeményező, önmagukért és társaikért is kiálló hallgatóinkra, akik ismereteik, tudásuk bővítésével, képességeik és készségeik fejlesztéssel és attitűdformálással a mindennapokban tevékenyen hozzájárulnak a szervezeti polgárság kialakulásához, az aktív és felelős állampolgárság tudatosításához, s a szolidáris közösségek megteremtéséhez.
Az önkéntes kortárs segítőink érzékenyítő foglalkozásainkon vesznek részt minden második héten, a központvezető által vezetett segítő beszélgetéseken és egyéni esetkezeléseken igény és érintettség szerint jelen vannak, tanulási és életvezetési folyamatokban támogatják társaikat, a tananyagok hozzáférhetőségének technikai kivitelezésében is segédkeznek. Mindezek mellett folyamatosan motiválják facilitált társaikat, növelve ezzel a bennmaradást, s minimális szintre redukálva a hallgatói lemorzsolódást is. A segítséget igénybe vevő hallgatók hivatalos ügyintézési folyamatait és közlekedésüket is egyre több kortárs segítőnk támogatja önként, amely központunk munkatársainak is nagy segítség.
Eredményes, hatékony segítést és jó kapcsolódást kívánok központunk nevében minden hallgatónknak és önkéntes kortárs segítőnek!
Körei László
központvezető
Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ
Vágner Norbert Krisztofer:
önkéntes kortárs segítők vezetője
osztatlan történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára – testnevelőtanár szakos hallgató
Elérhetőségeim:
06308456205
A kortárs segítést napjainkban egy nagyon fontos, önkéntes alapokon nyugvó hallgatói támogatásnak tartom. A pandémiás helyzet is jobban rávilágított arra, hogy a jelenléti oktatásba való visszatérés közben egymást segítve, támogatva eredményes hallgatói közösséget formálhatunk. Megtisztelőnek éreztem Körei László tanár úr, központvezető úr bizalmát és inspiráló támogatását ahhoz, hogy aktívan közreműködjek ép és speciális szükségletű társaim segítésében. Több hallgató társamat is támogattam az egyetemi évek alatt; idén viszont egyik legjobb sporttársamnak segítek a közlekedésben, mivel sportbalesetet szenvedett. Ehhez társul az a lelki és tanulmányi támogatás is, melyet a felépülés hosszú folyamatában személyesen biztosítok számára. Segítő társaim lelkesek, elkötelezettek, amely fenntartható módon motivál.
Bácsi Anna:
önkéntes kortárs segítő
szociálpedagógia szakos hallgató
Elérhetőségeim:
06307823248
Egy szociálpedagógusnak alapvető feladata a segítségnyújtás, de én úgy gondolom, hogy hétköznapi emberként is illik segíteni a társainkon. Azok a fogyatékkal élő hallgatók, akiket az új Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központon belül ismertem meg, mindannyian bebizonyították már az első beszélgetés alkalmával, hogy mennyire kitartóak, emellett rendkívül kedvesek és közvetlenek. Ép társukként felelősséget érzek a magamon kívüli világ pozitív fejlesztéséért. jó érzés, hogy az elmúlt hetekben egyre több társam csatlakozott hozzám, s hogy szervezett módon, egyéni konzultációkkal, tananyagok közös feldolgozásával és az akadályok leküzdésével támogatjuk lépésről lépésre egymást.
Horváth Dominik:
önkéntes kortárs segítő
közösségszervezés szakos hallgató
Elérhetőségeim:
06202905356
Azt vallom, hogy a társadalomtudományi területen tanulók körében fontos a szociális érzékenység és a mindennapokban az esélyegyenlőséghez való közelítés megvalósításában való részvétel. Látássérült hallgatótársam támogatása volt az, ami elindított ezen az úton, illetve a Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ által szervezett szemléletformáló tréningek. Fontosnak tartom, hogy a kortárs segítést ne feladatként éljük meg, hanem egy olyan tevékenységként, amivel hozzájárulhatunk társaink sikeres tanulmányi előmeneteléhez, ahol barátságok szövődnek és ami igazán egy összetartó közösséggé tesz minket. Közösségszervezés szakos hallgatóként, leendő humánfejlesztőként a campuson való közlekedés támogatásán túl közösségi programok lebonyolításában és a beilleszkedés megkönnyítésében szeretnék segítséget nyújtani kortársaimnak.
Kozák Éva:
önkéntes kortárs segítő
szociálpedagógia szakos hallgató
Elérhetőségeim:
06309077660
Életutamnak választottam, hogy segítek az embereken akár tettekkel, vagy csupán szavakkal. Így mikor lehetőségem nyílt, hogy csatlakozhassak az új központ munkásságához elsődlegesen, hogy kortársaimon segítsek, úgy éreztem, hogy ezt nem hagyhatom ki. Így végre tapasztalhatok a világból, amiben élünk, és új, csodálatos emberekkel is találkozhatok. Számomra ez nem csupán emberileg, de szakmailag is nagyon fontos. Ahogy én látom, szükség van ilyen közösségek létrehozására, hogy azok, akiknek segítségre van szüksége könnyebben megkaphassák azt, így ők is ugyanúgy élvezni tudják egyetemi létünk szépségeit.
Oláh Dániel:
önkéntes kortárs segítő
szociálpedagógia szakos hallgató
Elérhetőségeim:
06204868820
Szakom jellegéből adódóan fontosnak tartom a rászorulók segítségét az élet bármely területén.
Szerintem a segítség úgy általában is elengedhetetlenül fontos világunkban.
Ezért is jelentkeztem kortárs segítőnek.
Körei tanár úr mentálhigiénés előadásait hallgatva hétről hétre motiváltabb vagyok, így készen állok arra, hogy több társamnak is segíteni tudjak a jövőben. Ez a szituáció nem újdonság számomra, mivel az online oktatás során több társamat is segítettem konfliktusaik megoldásában, s IKT kompetenciáik fejlesztésében. Mottóm, hogy minden élet egyedi érték, minden segítség számít!
Poór Ádám:
önkéntes kortárs segítő (a külföldi, nemzetközi hallgatóink számára)
matematikatanár – fizikatanár szakos hallgató
Elérhetőségeim:
06305601343
Azért csatlakoztam az új Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központba önkéntes kortárs segítőként, hogy segíthessek külföldi hallgatótársaimnak a beilleszkedésben. Körei tanár úr folyamatosan motivál és aktív hallgatói létre ösztönöz minket, ami sokat jelent. Az angol nyelv magabiztos alkalmazásának birtokában hatékonyan szeretnék megismerkedni más kultúrákkal és ezek emellett szeretnék nemzetközi kapcsolatokat kiépíteni úgy, hogy a hatékony kommunikáció birtokában saját nemzeti kultúrám értékeit is közvetítem nemzetközi hallgatótársaim felé. A közös programok, kötetlen beszélgetések és a tanulás támogatása is fontos küldetésemnek számít a jövőben külföldi hallgatótársaim irányába.